دیداری با دایناسورها در غرب تهران!

دیداری با دایناسورها در غرب تهران!

تهران به عنوان یکی از قطب های اقتصادی و مهم کشور دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیاری می باشد که برخی از آن ها قدمت چندانی ندارند و مربوط به سازه های چند سال اخیر در این کشور هستند برای مثال برج میلاد، دریاچه شهدای خلیج فارس و پارک ژوراسیک از این جمله جاذبه ها می باشند که ما در این مقاله قصد بررسی پارک ژوراسیک تهران را داریم پیش  از آن که از امکانات پارک بگوییم بهتر است یادآوری کوتاهی از نحوه انقراض دایناسورها داشته باشیم.  دیداری با دایناسورها در غرب تهران!

انقراض دایناسورها

همه ما برای یک بار هم که شده جهان دایناسورها را تصور کرده ایم هرچند که تصورش کمی ترسناک به نظر می آید اما هیجان و ماجراجویی سبب می شود که اکثر ما علاقه داشته باشیم که بیشتر از دنیای آن ها بدانیم. این حادثه حدود ۶۶ میلیون سال پیش بر اثر برخورد سیارکی به قطر ۱۵ کیلومتر به سیاره زمین اتفاق افتاد که عمق فاجعه این داستان را با یک مقایسه کوچک برای شما قابل درک تر خواهیم کرد، قدرت تخریب این حادثه ۱۰ میلیارد برابر تخریب بمب هیروشیما بوده است که در پی این اتفاق و انقراض این حیوانات متاسفانه یا خوشبختانه سعادت دیدار این حیوانات عظیم الجثه در اختیار نسل انسان قرار نگرفته است. اما امروزه پارک ژوراسیک تهران امکان قرار گرفتن همگی ما در کنار دایناسورها فراهم کرده است.  دیداری با دایناسورها در غرب تهران! دیداری با دایناسورها در غرب تهران!

تا پیش از افتتاح پارک ژوراسیک تهران، این موجودات غول‌پیکر منقرض‌شده را در فیلم‌ها و کتاب‌ها می‌دیدیم. اما برای اولین بار در کشور، پارک ژوراسیک تهران، فضایی هیجان‌انگیز و لذت‌بخش برای خانواده‌ها و به‌خصوص برای کودکان و نوجوانان ایجاد کرده است تا تجربه کاملا جدیدی داشته باشند.

بازدید از این پارک در شمال غربی پایتخت، شما را به دوران موجودات قدیمی می‌برد که زمانی روی کره خاکی وجود داشته‌اند. این پارک، اولین پارک موضوعی دایناسورها در خاورمیانه محسوب می‌شود. دایناسورهای موجود در پارک، تجربه‌ای بسیار شبیه به دنیای واقعی از موجوداتی متعلق به ۶۵ میلیون سال پیش به بازدیدکنندگان می‌دهند.

هر کدام از مجسمه‌های دایناسورهای متحرک، صدایی منحصربه‌فرد تولید می‌کنند که باعث می‌شود در ذهنتان نمونه‌ای شبیه‌تر به واقعیت این موجودات را در میلیون‌ها سال پیش متصور شوید.

تعداد زیادی از گونه‌های قدیمی موجودات در معرض دید عموم قرار دارند که در کنار آن‌ها، توضیحاتی درباره هر کدام نوشته شده است.

این پارک سه هکتار وسعت دارد. پارک دایناسورها که در بخش مرتفعی از شهر ساخته شده است، نمای بی‌نظیری از بخش غربی تهران، به‌همراه منظره‌ای پانورامیک از کوه‌ها تقدیم بازدیدکنندگان می‌کند.

پارک ژوراسیک

این مجموعه تفریحی در سال ۱۳۹۳ با مساحت ۳۰.۰۰۰ متر مربع به عنوان اولین پارک موضوعی کشور در پایتخت فعالیت خود را آغاز کرد. حدود ۲۸ مجسمه متحرکاز انواع مختلف دایناسور ها در ابعاد و حجم های حقیقی این حیوانات با نور پردازی و صدا گذاری های مخصوص در این پارک وجود دارد که راه رفتن و حتی پلک زدن دایناسورها لذت بازدید از این ماکت های طبیعی را دو چندان کرده است. نحوه زندگی دایناسورها، خوراک و نام علمی آن ها دیگر اطلاعاتی است که در پارک ژوراسیک در اختیار مسافران تور تهران قرار خواهد گرفت. یکی از هیجان انگیز ترین قسمت این پارک بخشی است که می توانید شاهد تولد و بیرون آمدن نوزاد دایناسور از یک تخم ساختگی باشید و جالب تر آنکه این نوزاد پس از اتمام نمایش به داخل تخم باز می گردد.  دیداری با دایناسورها در غرب تهران!  دیداری با دایناسورها در غرب تهران!

امکانات پارک ژوراسیک

امکانات رفاهی و تفریحی که در این پارک برای مسافران تور داخلی در نظر گرفته شده است شامل پارکینگ، بوفه، کارگاه آموزشی، عکاسی ویژه با دایناسورها، سینما سه بعدی و ژورا شاپ می شود. این امکانات و هم چنین نوآوری این مجموعه تفریحی در همین مدت کوتاه توانسته مخاطبان بسیاری را در رده سنی کودک، نوجوان و حتی بزرگسال به خود جذب کند.

اطلاعات بازدید از پارک ژوراسیک تهران

آدرس پارک ژوراسیک تهران :  تهران، سعادت آباد، انتهای بلوار پاکنژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق، کمی پایین تر از پارک پرواز.تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۳۶۷۶۶۰

زمان بازدید از پارک ژوراسیک تهران : در تمامی ایام هفته، ساعت بازدید ۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *