فروش آنلاین انواع بیمه نامه

پیام محرمانه اوباما به ایران در مورد انرژی هسته ای

یک عضو هیأت رئیسه مجلس از پیام هسته‌ای اوباما در روزهای اخیر به مقامات کشورمان خبر داد.

مهرداد بذرپاش گفته اخیرا یکی از سران کشورهای همسایه پیامی از سمت رئیس‌جمهور آمریکا برای مقامات کشورمان آورده بود.

این نماینده مجلس به محتوای هسته‌ای این پیام اشاره کرده اما به جزئیات بیشتری درخصوص پیام محرمانه رئیس‌جمهور آمریکا اشاره نکرد . آنچه پیداست آخرین‌بار و پیش از آغاز دورنهایی مذاکرات حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق بود که در خرداد‌ماه به تهران آمد و با مقامات کشورمان و رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.العبادی پیش از سفرش به تهران به آمریکا سفر کرده بود. باراک اوباما در سفر اخیر نخست‌وزیر عراق به ایالات متحده و همچنین در حاشیه اجلاس G-7 در آلمان که خرداد‌ماه برگزار شد با حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق دیدار‌های دوجانبه‌ای داشته است. مقامات وزارت خارجه کشورمان ازجمله یک منبع آگاه در میز عراق وزارت خارجه درباره این خبر اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.

مقامات کشورمان بارها بر توافق منصفانه‌ای که در آن حقوق ایران رعایت شده و تحریم‌ها نیز برداشته شود تأکید کرده‌اند.اما در مقابل اگرچه آمریکایی‌ها در خفا پیام‌هایی به ایران فرستاده‌اند اما در آشکار ایران را تهدید نظامی کرده‌ و از گزینه‌های نظامی علیه ایران صحبت کرده‌اند.

به این ترتیب این پنجمین پیام محرمانه رئیس‌جمهور فعلی آمریکا به مقامات ایران است که رسانه‌ای می‌شود. رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیرشان با کارگزاران نظام با اشاره به نیاز آمریکا به توافق به چگونگی آغاز مذاکرات با آمریکا بر سر موضوع هسته‌ای اشاره کردند و گفتند: «در دولت سابق، یک نفر از محترمین منطقه به‌عنوان واسطه به دیدارما آمد و به صراحت گفت رئیس‌جمهور آمریکا از او خواهش کرده که به تهران بیاید و درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره را مطرح کند. آمریکایی‌ها به این واسطه گفته بودند می‌خواهیم ضمن شناخت ایران به‌عنوان قدرت هسته‌ای، مسئله هسته‌ای را حل و فصل کنیم و تحریم‌ها را ظرف 6‌ماه برداریم البته ما به آن واسطه گفتیم به آمریکایی‌ها و حرف‌هایشان اطمینانی نداریم، اما با اصرار آن واسطه، قبول کردیم که این مسئله را یک‌بار دیگر امتحان کنیم و مذاکرات شروع شد.»

منبع: اقتصاد آنلاین


تمسخر رئیس جمهور ایران در یک سریال آمریکایی + عکس

تمسخر رئیس جمهور ایران در یک سریال آمریکایی + عکسجدیدترین اخبار توافق هسته ای لوزان بین ایران و گروه 5+1

نتیجه مذاکرات هسته ای ایران,مذاکرات5+1,اخبار هسته ای ژنوتفاوت های متن فارسی و انگلیسی توافق هسته ای لوزان

متن فارسی و انگلیسی توافق هسته ای لوزانافشاگری ویکی لیکس در مورد دولت اصلاحات خبرساز شد

افشاگری ویکی لیکس در مورد دولت اصلاحات خبرساز شد

مطالب سایت
    بیمه شخص ثالث چیست ، مقایسه قیمت و خرید آنلاین بیمه ثالث
    بیمه بدنه چیست ، معرفی بیمه بدنه خودرو (سیر تا پیاز بیمه بدنه)