فروش آنلاین انواع بیمه نامه

طولانی ترین جاده جنگلی ایران

طولانی ترین جاده جنگلی ایران + عکسمعاون پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی مازندران گفت: طولانی ترین جاده جنگلی ایران با بیش از 90 کیلومتر بخش اعظمی از این محور چهار دانگه را تشکیل داده و چهاردانگه به عنوان رویشگاه طبیعی لاله‌های وحشی ویژگی‌های منحصر به فردی را در منطقه شمال ایران بوجود آورده است.

علی ماهفروزی در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: محور چهاردانگه با قرار گرفتن در 60 کیلومتری جنوب شهرستان ساری و با مرکزیت کیاسر و وجود پارک ملی ژئو سایت چشمه سورت و جذابیت‌های تاریخی و میراث معنوی در روستاهای قلعه سر، اروست، مالخواست و بَرد سالانه شاهد حضور گردشگران زیادی در این محور است.

وی ادامه داد: دریاچه الندان و چورت در جنگل‌های انبوه این محور قرار گرفته که هر ساله مورد توجه گردشگران خاص طبیعت‌گردی است. همچنین پارک ملی کیاسر به عنوان یکی از پارک‌های بزرگ کشور است که دارای گونه های مختلف جانوری و گیاهی بوده و در حد فاصل استان مازندران و سمنان قرار دارد.

ماهفروزی خاطرنشان کرد: چشمه سورت در این منطقه در طول هزاران سال سبب شکل گیری نهشته‌های پلکانی به رنگ‌های زرد و شیری شده که سبب جذابیت خاص این منطقه شده و به عنوان مقاصد خاص زمین شناسی بین المللی محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: روستای اروست، مالخواست و قلعه سر با ویژگی‌های معماری خاص خود در مناطق کوهستانی به عنوان مقاصد برتر گردشگری روستایی در این منطقه محسوب می‌شوند. شیوه و نوع زندگی مردمان در این منطقه بر پایه رمه داری و کشاورزی محدود و تولید صنایع دستی است.

ماهفروزی یادآور شد: قرار گیری یخچال طبیعی دائمی در ارتفاعات 3000 متری قله شادشت که به بام شهرستان ساری معروف است از محورهای جذاب کوهپیمایی در این منطقه است.
منبع: جام نیوز

صفحات مرتبط :
دریاچه گهر لرستان که بر اثر زمین لرزه تشکیل شده + عکس
عکس مکان های شگفت انگیزی که واقعا وجود دارند
شگفت انگیزترین آبشارهای دنیا + عکس
10 شگفتی بسیار عجیب و زیبا + عکس
مطالب سایت
    بیمه شخص ثالث چیست ، مقایسه قیمت و خرید آنلاین بیمه ثالث
    بیمه بدنه چیست ، معرفی بیمه بدنه خودرو (سیر تا پیاز بیمه بدنه)