فروش آنلاین انواع بیمه نامه
آیا تا به حال اطلاع داشتید که اولین ملکه زیبایی دنیا که بوده و از کدام کشور؟ اولین ملکه زیبایی جهان به انتخاب مجله فرانسوی ایلواستراسیون از ایران بود، زنی با نام رعنا.

اولین ملکه زیبایی جهان رعنا از ایران در سال 1896 +عکس


در سال 1896 که برای اولین بار مسابقه زیباترین ملکه جهان توسط مجله ایلواستراسیون فرانسه برگزار شد یک دختر ایرانی با نام رعنا به عنوان ملکه زیبایی برگزیده شد. رعنا معروف‌ترین مانکن و رقاصان زمان و همچنین خواننده اپرا بود. او برای چند شب رقص در مسکوی تزاری 50 هزار فرانک طلا می‌گرفت. هرجا که رعنا می‌رفت به دنبالش صدها دسته گل فرستاده می‌شد و هیاهویی به پا می‌شد. با این وجود زمانی که رعنا در کوچه تهران واقع در یکی از محلات پاریس از دنیا رفت کل دارایی‌اش بیشتر از چند فرانک نبود و هیچ کسی از او اطلاعی نداشت به شکلی که حتی مردم فرانسه با شنیدن خبر مرگ او متعجب می‌شدند و می‌گفتند: او تا به امروز زنده بوده است؟

جالب است بدانید این زن در سال 1326 بدونان که کسی در کنارش باشد و به‌صورت کاملاً تک و تنها در تربت حیدریه خراسان به خاک سپرده شد. بله! چنین است رسم سرای درش!

اولین ملکه زیبایی جهان رعنا از ایران در سال 1896 +عکساولین ملکه زیبایی جهان رعنا از ایران در سال 1896 +عکساولین ملکه زیبایی جهان رعنا از ایران در سال 1896 +عکساولین ملکه زیبایی جهان رعنا از ایران در سال 1896 +عکساولین ملکه زیبایی جهان رعنا از ایران در سال 1896 +عکساولین ملکه زیبایی جهان رعنا از ایران در سال 1896 +عکسمنبع متن: سفیدک